Газ як джерело енергії

Світовий попит та запаси газу

Світ вступає в "золоте століття" природного газу. Вже сьогодні це паливо забезпечує 24% первинного споживання енергії планети1. За даними Міжнародного енергетичного агентства, вже у найближчому майбутньому газ відіграватиме більшу роль в енергетичному балансі, оскільки дозволяє посилити енергетичну безпеку через диверсифікацію постачань, стабілізацію систем доставки енергії, зниження викидів парникових газів та інших продуктів горіння.

Порівняння з іншими енергоресурсами

Газ є найбільш ефективним паливом для виробництва електроенергії: нові газові турбіни комбінованого циклу можуть досягти показника перетворення тепла в 60% (5785 btu/кВт-год), тоді як найсучасніші вугільні установки не дотягують до 50% (6824 btu/кВт-год)1. При комбінованому виробництві тепла і електроенергії ефективність газу може сягати 80%. Більш того, ефективність газових електростанцій не залежить від величини встановленої потужності, що характерно для вугільних та ядерних електростанцій.

Споживання газу в Україні

Україна, попри наміри знизити споживання газу, утримує його на досить високому рівні – 57,3 млн. т у.п. на рік. У проекті оновленої Енергетичної стратегії до 2030 року1 закладено збільшення власного видобутку газу до 44,4 млрд. кубометрів на рік, який має на 90% задовольнити попит. Досягнути цього планується за рахунок доопрацювання порядку видачі ліцензій та укладення УРП, вдосконалення системи оподаткування, а також активної роботи із залучення інвесторів.

Знайти подію