Нетрадиційний газ в Україні та світі

Видобуток в США

Нетрадиційний газ – далеко не нове джерело енергії для США. Першу комерційну свердловину в сланцевих пластах було пробурено 1821 року в штаті Нью-Йорк, а перший повноцінний видобуток сланцевого газу відбувся з покладів девонського періоду в басейні Аппалачів, який до 1926 року вважався найбільшим з відомих у світі традиційних газових родовищ1. Перші успіхи почали приходити з розвитком Bossier Shale у 1970-х та Antrim Shale у 1990-х. І хоча видобуток розгортався повним ходом, темпи освоєння нетрадиційних родовищ залишалися відносно низькими.

Видобуток в Європі

Разючі зміни у США спровокували жваву дискусію про те, чи можливо відтворити цей досвід у Європі. У 2009 році компанії галузі та Національна лабораторія геологічних наук (Німеччина) запустили програму досліджень сланцевого газу в Європі GASH, яка спрямована на оцінку наявних покладів та можливостей їх видобутку в Західній Європі 1 . Наразі загальний обсяг видобутку нетрадиційного газу в Європі складає декілька мільйонів кубометрів на рік – на порядок менше ніж у США.

Нетрадиційний газ в Україні

На сьогодні Україна зберігає високу залежність від імпорту газу, який надходить від єдиного постачальника – ВАТ «Газпром». Поряд зі скороченням споживання, запровадженням енергоефективних технології, диверсифікацією джерел і маршрутів імпорту газу, саме нарощування внутрішнього видобутку є основним засобом скорочення цієї залежності та посилення енергетичної безпеки. Проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2030 року передбачає, що власний видобуток газу має забезпечити до 90% споживання порівняно з 35% в 2010 році.

Знайти подію