Технології

Особливості буріння

Буріння горизонтальних та похило-спрямованих свердловин використовується через те, що чимало природних тріщин у пластах нетрадиційного газу є вертикальними. Відтак, при бурінні вертикальних свердловин більша їх частина виявляється незадіяною.

Гідророзрив пласта

Пори в сланцях, як правило, настільки малі, що навіть крихітним молекулам метану важко проходити через них. Таким чином, для комерційного видобутку газу необхідно зробити тисячі штучних розривів породи для підвищення її проникності. Якраз цей процес і називають гідравлічним розривом пласту (ГРП).

Хімічні речовини у видобутку

 У речовині для гідророзриву хімічні сполуки займаються відносно невелику частку – від 0,5 до 2% при частці води 98%-99,5%. У США, дотримуючись законодавства, компанії уже давно публікують перелік хімічних реагентів, які використовують для видобутку. Кожен охочий може безперешкодно отримати таку інформацію. Існує спеціальний сайт FracFocus.org, де детально описується кожен із хімічних реагентів на кожному родовищі та свердловині.

Життєвий цикл свердловини

Пошуки та розвідка

Якщо родовище нетрадиційного газу є новим, компанія-розробник спочатку проводить аналіз первинної інформації (зокрема, геологічних оцінок) та проводить буріння кількох пошуково-розвідувальних свердловин. Саме за результатами розвідки та обробки деталізованих даних приймається рішення щодо повноцінного видобутку.

Знайти подію