Зменшення впливу

Зменшення впливу: вода

 

Великий об'єм? Дивлячись із чим порівнювати

Для здійснення гідророзриву в одній свердловині потрібно 7-19 млн. літрів води, при цьому в одній свердловині ГРП може бути зроблений кілька разів. Цей процес справді вимагає використання великої кількості водних ресурсів. Однак, на вугільних та атомних станціях використовується значно більший обсяг води. Для виробництва еквівалентної кількості енергії з вугілля, води потрібно втричі більше. Виробництво етанолу вимагає у тисячі раз більше води, порівняно з видобутком нетрадиційного газу1.

Зменшення впливу: земля

У США проводилось багато досліджень щодо того, чи впливає видобуток нетрадиційного газу, зокрема ГРП, на сейсмічну активність. Геологічна служба США досліджувала кількість землетрусів магнітудою 3 і більше балів за шкалою Ріхтера.

Зменшення впливу: повітря

За останні 150 років домінація у споживанні енергії переходила від деревини до вугілля, від вугілля до нафти, а тепер – від вугілля до газу. Експерти прогнозують, що уже до 2020-2030 років газ переважатиме над нафтою у загальному споживанні. При цьому, одним з наслідків такого процесу є те, що співвідношення атомів вуглецю і атомів водню постійно зменшується: воно становить приблизно 10:1 у деревині, 2:1 у вугіллі, 1:2 у нафті та 1:4 у газі. Таким чином, одночасно із зростанням енергоспоживання, процес декарбонізації насправді триває у світі більше 100 років, але «помітили» його тільки зараз.

Зменшення впливу: жива природа

Повага до природи: все залежить від місцевої громади

Багато досліджень свідчать, що видобуток газу впливає на життя флори і фауни в регіоні. Однак видобуток нетрадиційного газу, особливо застосування горизонтального буріння суттєво звужує робочі площі, зменшуючи кількість свердловин, відтак менше втручається у життя тварин. Окрім цього, видобуток нетрадиційного газу дозволяє будувати менше доріг на території родовищ. Сукупно це суттєво зменшує «сліди» видобутку на території навіть заповідних зон.

Знайти подію