Місцевий розвиток

Нові робочі місця

Американська нафтогазова промисловість сьогодні підтримує близько 9,2 мільйонів робочих місць. Зайве казати, що робота в цій галузі добре оплачується. Зі зростанням видобутку очікується, що протягом наступних десяти років буде створено ще 1 мільйон робочих місць1. Розвиток лише одного родовища сланцевого газу в США – Marcellus – обіцяє до 2015 року створити 160 тисяч нових робочих місць у Пенсільванії, 20 тисяч у Нью Йорку та 30 000 у Західній Вірджинії2.

Зниження внутрішніх цін на газ

Сьогодні частка нетрадиційного газу в США складає до 60% всього видобутку. Реагуючи на швидке зростання постачання, ціни на газ на американському ринку різко впали – наприклад, у 2010 році ціна на спотовому майданчику Henry Hub склала 4 дол./MMBtu (143,3 дол. за тисячу кубометрів), тоді як в 2008 році вона становила 8-9 дол./MMBtu (280-320 дол. за тисячу кубометрів). Вартість газу в інших регіонах світу станом на 2010 рік була суттєво вищою: в континентальній Європі – 8 дол./MMBtu (280 дол. за тисячу кубометрів), в Японії – 11 дол./MMBtu (395 дол. за тисячу кубометрів)3.

Податки в центральний і місцевий бюджети

Американська нафтогазова промисловість підтримує 7,7% національного ВВП. Вона сплачує податки, які надходять до федеральних бюджетів, бюджетів штатів та місцевих громад – близько 86 млн. дол. щодня. Податки на прибуток для енергетичних компаній є значно вищими, ніж для інших суб’єктів промисловості – майже удвічі4.

Інвестиції в місцеві дороги, лікарні, школи

Один з яскравих прикладів, де прихід енергетичних компаній змінив життя місцевої громади, є містечко Пайндейл, штат Вайомінг. Сьогодні майже 80% його жителів зайняті у газовидобувній галузі. До того, як тут розпочалось масштабне видобування, більшість із них працювали у туристичній сфері та тваринництві (розводили велику рогату худобу, коней, ловили рибу, займались мисливством). 90% місцевого бюджету складають податки від роботи газовидобувних компаній, за ці кошти вдалось зробити реконструкцію місцевої школи випускних класів (high school), лікарні, побудувати великий спортивний аквапарк. Зусиллями компаній в місцевих школах запроваджено урок «Вступ до енергетики», що дає можливість вже з дитинства визначитись із фахом, отримати належну освіту і повернутись працювати у газовидобувну сферу містечка. Також жителі Пайндейла мають право звертатись до компаній з ініціативами щодо фінансування проектів місцевого розвитку.

Місцеві жителі розповідають, що раніше – ще п’ять років тому – компанії вели себе не так толерантно. Тоді в Пайндейл несподівано нагрянула велика кількість машин, людей і техніки, і громада виступила різко проти такої діяльності. Компаніям довелось шукати компроміс з людьми, щоб попередити конфлікти. Як стверджує заступник голови Торгово-промислової палати Браян Грей, сьогодні баланс інтересів знайдено – місцева громада задоволена економічним розвитком (рівень безробіття тут складає 3% при середньому показнику в США 8%), новими дорогами та інфраструктурою, а також увагою компаній до екологічних питань. Раз на квартал компанії проводять зустрічі з жителями міста, де обговорюється все, що їх хвилює – використання води, склад хімічних речовин, будівництво нових доріг5.

Безперебійне постачання газу

Забезпечивши власний видобуток газу, країна, а особливо території навколо родовищ будуть мати джерело безперебійного постачання газу за конкурентними цінами. Як на рівні місцевої громади, так і на рівні країни цей факт означає суттєве посилення енергетичної незалежності, і, відтак, безпеки – звичайно, за умов дотримання всіх правил та стандартів видобутку і постачання.

 

3 Impact of Shale Gas Production on the Market Fundamentals and Energy Security ofCertain Countries. International Center for Climate Governance, April 2012.

Знайти подію