Statoil шукатиме сланцевий газ в Туреччині

16 травня 2016

Норвезька нафтова компанія Statoil досягла домовленості з канадською компанією Valeura про отримання двох ліцензій на розвідку і видобуток сланцевого газу в Туреччині, говориться в повідомленні, розміщеному в понеділок на сайті норвезької компанії.

 Договір носить юридично зобов'язуючий характер.

 "Частка Statoil в розробці родовищ газу в місті Банарли турецької провінції Ізмір складе 50 відсотків, решта 50 відсотків будуть належати Valeura", - йдеться в повідомленні.

 Угода також передбачає прискорення діяльності з розвідки природного газу і буріння однієї свердловин до кінця поточного або на початку 2017 року.

Геологорозвідувальні роботи двох компаній дозволять визначити потенціал газу в регіоні. Роботи охоплять площу близько 540 квадратних кілометрів.

 Туреччина шукає місцевих і іноземних партнерів для спільної розвідки та розробки родовищ сланцевого газу на території країни.

 На сьогоднішній день Туреччина вже співпрацює з компанією Shell в сфері розробки родовищ сланцевого газу в провінції Діярбекір.

 Раніше в доповіді Турецької асоціації геологів-нафтовиків (TPJD) говорилося, що запаси сланцевого газу в Туреччині складають 1,8 трильйона кубічних метрів і їх вистачить країні на 40 років при щорічному споживанні газу в 45 мільярдів кубічних метрів.

 Найбільші запаси сланцевого газу знаходяться в основному на території південного сходу Туреччини, а також в провінціях Едірне, Стамбул, Анкара і на Чорноморському узбережжі країни.

 Туреччина розгорнула активний пошук нафтових і газових родовищ з метою зниження залежності від зарубіжних поставок.

Теги: Туреччина, сланцевий газ, Statoil

← до списку новин

Знайти подію